Co zrobić z kotem gdy musimy wyjechać?

Wyjeżdżasz przynajmniej na dwa dni musimy pamiętać, aby nasypać suchej karmy, a poza tym należy nalać świeżej wody do jego miseczek, a przede wszystkim wyczyścić kuwetę. Faktem jest, iż z dalszymi czynnościami nasz kot bez problemu sobie poradzi. Kiedy owa sytuacja się komplikuje? W momencie, kiedy nieobecność będzie zdecydowanie dłuższa, a co za tym idzie sytuacja się jednak komplikuje. Trzeba również zastanowić się, jak prawidłowo zapewnić naszemu mruczkowi dobraną odpowiednio opiekę, tak żebyśmy jednocześnie mieli spokojną głowę w czasie podróży, a co za tym idzie kot posiadał wszystko to czego potrzebuje w danym momencie. Dotyczy to również głaskania, jak i również zabawy. Jak to jest, gdy kotem opiekuje się ktoś znajomy? Wskazuje się, iż musimy pamiętać, że nasz kot jest bez wątpienia zwierzęciem z grupy terytorialnych. Skutkuje to tym, że najlepiej czuje się w otoczeniu, które idealnie zna, a najmniejsze zmiany we wskazanym zakresie w większości przypadków stają się źródłem sporego stresu. Zatem nietrudno domyślić się, iż najlepszym wyjściem z owej sytuacji staje się umożliwienie mu pozostania w jego domu – na przykład pod opieką znajomej osoby, do której jest przyjaźnie nastawiony. Czy możemy liczyć jednak na tak zwaną idealną wersję?

Czytaj również: Dlaczego koty ugniatają łapkami?

 Tak, pod warunkiem, że tymczasowy opiekun przeprowadzi się do naszego domu (zatem musi być to osoba obdarzona przez nas pełnym zaufaniem). Podkreśla się jednak, iż w rzeczywistości owe rozwiązanie jest bardzo trudne do wdrożenia, czyli pozostaje druga opcja: skutkuje to tym, że opiekun odwiedza mruczka co najmniej raz dziennie. Co będzie jego zadaniem? Na pewno nasypuje mu zupełnie świeżej karmy, jak i również nalewa wody, a co za tym idzie wymienia żwirek oraz podaje kotu pewne leki – oczywiście pod warunkiem, że trzeba mu je podawać. Można również zaryzykować i zabrać kota do siebie, ale musimy liczyć się z tym, że kot będzie czuł się inaczej, ponieważ będzie w obcym otoczeniu mieszkalnym. Rozwiązaniem jednak może być przewiezienie z nim jego ulubionych rzeczy. Można również zastanowić się nad coraz bardziej popularnym hotelem dla zwierząt. 

Podsumowując trzeba zastanowić się, jak prawidłowo zapewnić naszemu mruczkowi dobraną odpowiednio opiekę, tak żebyśmy jednocześnie mieli spokojną głowę w czasie podróży, a co za tym idzie kot posiadał wszystko to czego potrzebuje w danym momencie. Dotyczy to również głaskania, jak i również zabawy. Jak to jest, gdy kotem opiekuje się ktoś znajomy? Wskazuje się, iż musimy pamiętać, że nasz kot jest bez wątpienia zwierzęciem z grupy terytorialnych. Więcej inspirujących artykułów znajdziesz na http://zoovit.pl/