Jak często chodzić z kotem do weterynarza?

Jakiś czas temu słyszałam o przypadku, gdzie właścicielka swojego pupila zabierała co tydzień do lekarza – weterynarza. Zatem można wskazać, iż głęboko przesadzała z ową troską. Co za tym szło weterynarz  nie wyprowadził jej z błędu. Bowiem zbyt częste wizyty naszego pupila u weterynarza również mogą zaszkodzić. Jednak niestety w ówczesnych czasach nie możemy liczyć na ową pomoc. Fakt jest taki, iż większość z tych ludzi zdecydowanie bardziej ceni aspekt gotówki, niż zdrowie psów, kotów, bądź zupełnie innych zwierząt. Należy więc postawić bardzo konkretne, a zarazem proste pytanie. Jak często powinniśmy zabierać naszych pupili na ,,kontrolę lekarską”? Można się bez wątpienia spotkać ze zróżnicowanymi opiniami na badany temat. Bowiem niektóre z nich są nieprawdziwe. Wskazuje się, że w przypadku zupełnie zdrowego kota, wizyty pod względem kontrolnym dwa razy w roku na pewno wystarczą, a jeżeli mamy małe kotki to nawet raz do roku. Poza tym w żaden sposób nie musimy również zabierać zwierzaka na wykonanie bardzo prostych zabiegów. Na pewno można do nich zaliczyć: odrobaczanie, bądź obcinanie pazurów. Owe czynności może wykonać ich właściciel.

   Podkreślając zbyt częste wizyty u weterynarza niepotrzebnie stresują futrzaka, a co za tym idzie bardziej szkodzą niż służą pomocą.  Zwykle zwierzaka badamy w momencie, gdy zaczyna się dziać coś naprawdę złego. Jednak to bardzo duży błąd, bowiem często na leczenie groźnych chorób jest zbyt późno. Skutkuje to tym, iż wcześniej weterynarz dokona rozpoznania przyczyny tym jednak lepiej. Należy również wskazać, iż w momencie, gdy zwierzę wydaje się zdrowe, nie zawsze jednak tak jest. Niestety należy wskazać, że twój pupil nie ma możliwości powiedzenia co mu tak naprawdę dolega. Musimy być również świadomi, iż badać powinniśmy w szczególności starsze psy oraz koty, a więc te, które ukończyły już osiem lat. Poza tym ukazuje się, że wystarczą owe badania, które przeprowadzane są co pół roku. Skutkuje to tym, iż do weterynarza powinniśmy się udać w momencie, gdy ze zwierzakiem dzieje się coś niepokojącego. Podkreśla się również, iż najpopularniejsza oraz najskuteczniejsza stała się morfologia krwi.

Podsumowując w ówczesnych czasach nie możemy liczyć na ową pomoc. Fakt jest taki, iż większość z tych ludzi zdecydowanie bardziej ceni aspekt gotówki, niż zdrowie psów, kotów, bądź zupełnie innych zwierząt. Należy więc postawić bardzo konkretne, a zarazem proste pytanie. Jak często powinniśmy zabierać naszych pupili na ,,kontrolę lekarską”? Można się bez wątpienia spotkać ze zróżnicowanymi opiniami na badany temat. Bowiem niektóre z nich są nieprawdziwe.