Jak nauczyć kota czystości?

Koty trzeba nauczyć czystości. Należy rozpocząć od kuwety. Wielu wskazuje, iż to bardzo łatwe, gdyż większość naszych futrzaków ma wrodzoną skłonność do tak zwanego zakopywania tego, co występuje po procesach trawienia oraz przemiany materii, zatem szybko załapują o co tak naprawdę chodzi. Ukazuje się, że kociąt uczyć tej sztuki nie trzeba –wskazuje się, że same się uczą, a co za tym idzie obserwując oraz naśladując zachowanie matki. Bowiem można  tę naukę w pewien sposób ułatwić oraz zdecydowanie przyspieszyć. Bardzo ważną kwestią jest, aby postawić kuwetę dla naszego kota w bardzo dobrym miejscu. Jednak tak wskazówka nie wystarczy. Należy również pamiętać, że powinno być to takie miejsce, gdzie nasz futrzak będzie miał  przynajmniej odrobinę intymności. Chociaż podczas etapu nauki dotyczącej korzystania z toalety – oczywiście kociej. Ukazuje się, iż w  przypadku naszych małych kociąt ważne jest również, aby kuweta ustawiona była w poszczególnych zasięgu wzroku, a więc w takim pomieszczeniu, w którym nasz mały kotek przebywa.

Wskazuje się jednak, iż nie powinniśmy liczyć na to, aby rozbawionemu sierściuchowi chciało się biec na zupełnie inny koniec mieszkania do owej kuwety. W związku z czym koniecznym staje się zapewnienie kilku toalet, tak aby do każdej miał dość blisko. Następnym etapem jest na pewno zakup odpowiedniego żwirku. Na początku powinniśmy zainwestować w tak zwany żwirek bentonitowy, ale również taki bez zapachu oraz o drobnej granulacji. Zatem chodzi o to, aby w pewien sposób przypominał naszemu kotu zwykły piasek, a co za tym idzie jego zapach oraz konsystencja nie powinny go w żaden sposób drażnić. Wskazuje się również, iż powinniśmy pamiętać o regularnym sprzątaniu wstawionej kuwety, bowiem do brudniej kociak nie będzie chciał się załatwiać.  Na pewno będzie nam potrzebna cierpliwość, a co za tym idzie również spokój.  Faktem jest, że najważniejsze jest to żebyśmy pamiętali o tym, że koty bardzo nie lubią, gdy się je zmusza do poszczególnych czynności.

Podsumowując podczas etapu nauki dotyczącej korzystania z toalety – oczywiście kociej. Ukazuje się, iż w  przypadku naszych małych kociąt ważne jest również, aby kuweta ustawiona była w poszczególnych zasięgu wzroku, a więc w takim pomieszczeniu, w którym nasz mały kotek przebywa. Ukazuje się, że kociąt uczyć tej sztuki nie trzeba –wskazuje się, że same się uczą, a co za tym idzie obserwując oraz naśladując zachowanie matki. Bowiem można  tę naukę w pewien sposób ułatwić oraz zdecydowanie przyspieszyć. Bardzo ważną kwestią jest, aby postawić kuwetę dla naszego kota w bardzo dobrym miejscu.