Jak pozbyć się łupieżu u kota?

Łupież to nadmiernie złuszczające się poszczególne komórki naskórka. W związku z czym owe złuszczanie jest czymś normalnym oraz staje się częścią procesu regeneracji występującego naskórka, w którym jednocześnie stare komórki zastępuje się przez młode. Jednak problem pojawia się w momencie, gdy łuszczenie się staje się zbyt intensywne, a nasz kot wygląda gdyby był obsypany na przykład mąką. Jednak co tak naprawdę zrobić, gdy nasz pupil dostał łupież? Wskazuje się jednak, iż zależy od przyczyn, które w większości przypadków są różne. Większość wymaga jednak konsultacji z lekarzem. Nagły łupież, któremu jednocześnie towarzyszy wypadanie owych włosów jest bardzo często spotykaną jednocześnie u futrzaków reakcją na owe sytuacje stresowe.  Analizując wystawy zwierząt … w większości przypadków prawdziwe przekleństwo wystawców, którzy ogrom energii wkładają, aby zwierzaki idealnie wyglądały. Czy niewłaściwa dieta ma jakiś wpływ?

   Tak, ponieważ nadmierne złuszczanie się owego naskórka może być również spowodowane bardzo złą dietą, w której jednocześnie występuje zupełny brak ważnych dla zdrowia skóry oraz włosów składników, na przykład kwasów ,,omega-3”. W owym przypadku poszczególne procesy regeneracji naskórka zostają jednak zaburzone, co jednocześnie objawia się pomiędzy innymi łupieżem oraz wypadaniem włosów. Alergia pokarmowa również powoduje łupież. Wśród licznych przyczyn łupieżu u naszych kotów wymienia się alergię pokarmową. Jednak najczęściej jest związana z ową nietolerancją białka zbożowego oraz białka drobiowego. Największym jednak problemem są zboża, ponieważ organizm kota w żaden sposób nie jest przystosowany do przyswajania. Powinniśmy również sprawdzić skład owej karmy, którą ,,aplikujemy” naszemu kotu. W związku z czym zawiera alergeny, które trzeba zdecydowanie zmienić. Wskazuje się zatem, że konieczna staje się wizyta u weterynarza, który określi, czy na pewno mamy kontakt z alergią. Podsumowując należy również wskazać, że przyczyną łupieżu u naszych kotów mogą być również pasożyty skóry. Zatem oprócz występujących pcheł, nasze futrzaki atakowane są również przez wszy, oraz wszoły, czy nużeńce oraz świerzbowce. 

Podsumowując problem pojawia się w momencie, gdy łuszczenie się staje się zbyt intensywne, a nasz kot wygląda gdyby był obsypany na przykład mąką. Jednak co tak naprawdę zrobić, gdy nasz pupil dostał łupież. Wskazuje się jednak, iż zależy od przyczyn, które w większości przypadków są różne.