Jak przygotować się na zakup psa ?

Czy wiesz już co będzie z psem, kiedy będziecie planowali  całą rodziną wyjechać na wakacje w ciepłe kraje? Weźmiecie psa ze sobą do samochodu czy zostawicie go na czas urlopu w domu? Nie jest to taką prostą sprawą. Jeżeli zdecydujecie się wziąć psa ze sobą na urlop  to właściwie wyjazd gdziekolwiek trzeba będzie zaplanować i planować wszystko  tylko pod jego kątem właśnie. Najpierw oczywiście musimy dowiedzieć się, czy w danym hotelu albo pensjonacie istnieje możliwość przebywania tam z  psem. Bo nie wszędzie można. O ile mały pies np. York czy terrier nie powinien stanowić większego problemu, to duży może okazać się niemile widziany bo duży pies to problem.

Weźmy bowiem pod uwagę na przykład to że nie każdy z nas  jest miłośnikiem zwierząt i nie każdy życzy sobie towarzystwa psa na wakacjach. Właściciele hoteli, więc muszą myśleć o potrzebach wszystkich  gości hotelu  nie tylko o Was. Załóżmy nawet, że w danym miejscu można przebywać z psem i właściciel się zgadza. Co z nim zrobisz nawet w takiej sytuacji  jeśli będziecie chcieli wybrać się na kolację? Zostawisz go w  obcym mu pokoju hotelowym? Dla psa jest to nowe miejsce, w którym może poczuć się zagrożony jeśli zostanie tam sam. Będzie to dla niego wielki stres, może, więc narobić tam poważnych szkód. A wiadomo, dla nas to duże obciążenie finansowe. Z kolei jeśli zdecydujesz się pojechać na urlop bez swojego psa, zastanów się jak zorganizujesz mu opiekę. Masz jakiegoś członka rodziny,  dla którego  nie będzie problemu aby się nim zająć ? Jeśli nie, to musisz zorganizować miejsce w hotelu dla zwierząt bądź opiekuna dla psa tak zwanego petsittera.

Pamiętaj, że dla psa każda rozłąka z właścicielem wiąże się ze stresem, z którym będzie musiał sobie jakoś poradzić na swój sposób. Może być również tak,  że będzie to tak traumatyczne doświadczenie w jego psim życiu,  że nie będzie chciał więcej nas wypuścić z domu. Co więcej w akcie rozpaczy może narobić wielu zniszczeń w naszym domu. Co więcej musisz uświadom sobie, że to kolejny koszt, na który trzeba się przygotować. Utrzymanie psa kosztuje i to wcale niemało.  Jeśli już wspominamy o pieniądzach i kosztach związanych z utrzymaniem i posiadaniem psa, warto to wszystko policzyć i podliczyć. Pierwszy kosztem jest oczywiście sam zakup szczeniaka. Jeśli zależy nam  przede wszystkim na tym, aby pies miał określone cechy, lepiej wybrać psa rasowego, z hodowli.

Podsumowując jeżeli zdecydujecie się wziąć psa ze sobą na urlop to właściwie wyjazd gdziekolwiek trzeba będzie zaplanować i planować wszystko  tylko pod jego kątem właśnie. Najpierw oczywiście musimy dowiedzieć się, czy w danym hotelu albo pensjonacie istnieje możliwość przebywania tam z psem.