Jak zmierzyć kotu temperaturę?

Temperatura ciała jest określana jako jeden z najważniejszych parametrów, jakie określają stan zdrowia pupila. W związku z czym warto wiedzieć, w jaki sposób posługiwać się dostępnym termometrem, aby wskazany pomiar był na pewno wiarygodny, a co za tym idzie najważniejsze jest, aby nie wyrządzić naszemu kotu krzywdy. Jak tak naprawdę wygląda gorączka u naszego kota? Wskazuje się, że nasz kot jest bez wątpienia osowiały, a co za tym idzie nie ma na pewno ochoty na ową zabawę, a co za tym idzie szerokim łukiem omija swoje przysmaki. Poza tym jego ciało wydaje się zdecydowanie bardziej cieplejsze niż zwykle. Wskazuje się zatem, że znak ten uświadamia nam, iż nasz pupil ma najprawdopodobniej gorączkę , która informuje o jakieś infekcji z grupy wirusowej.

Co zatem musimy zrobić? Na pewno warto wiedzieć, czy ,,zakres owej temperatury” u naszego kota uznawany jest za ten prawidłowy. Wskazuje się jednak, iż najczęściej waha się w granicach od trzydziestu ośmiu do trzydziestu dziewięciu. Zatem w przypadku już dorosłego kota niepokój powinno jednocześnie wzbudzić wskazanie określonego termometru przekraczające minimum trzydzieści dziewięć i pół, albo w drugą stronę, czyli trzydzieści siedem i pół. Do pomiaru owej temperatury u naszego kota potrzebny będzie napewno termometr elektroniczny z dość krótkim czasem pomiaru. W związku z czym najlepiej z ,,elastyczną końcówką”. Na pewno nie wolno używać szklanych termometrów. Wskazuje się, że musimy mieć termometr, który bardzo szybko mierzy temperaturę. Dobrze, aby podczas owego zabiegu towarzyszyła druga osoba, która jednocześnie przytrzyma pupila. Wskazuje się również, że na końcówkę termometru nakładamy jednocześnie wazelinę, a co za tym idzie unosimy ,,ogon kota” oraz powoli umieszczamy jednocześnie termometr w odbycie, a co za tym idzie wsuwając na głębokość około dwóch centymetrów.  Skutkuje  to tym, że po określonym przez tegoż producenta w odpowiednim czasie wyjmujemy termometr oraz sprawdzamy wynik pomiaru. Należy podkreślić, iż nie należy podawać kotu leków obniżających temperaturę (mowa o lekarstwach przeznaczonych jednocześnie dla człowieka).

Podsumowując najczęściej gorączka waha się w granicach od trzydziestu ośmiu do trzydziestu dziewięciu. Zatem w przypadku już dorosłego kota niepokój powinno jednocześnie wzbudzić wskazanie określonego termometru przekraczające minimum trzydzieści dziewięć i pół, albo w drugą stronę, czyli trzydzieści siedem i pół.