Kocia dieta

Faktem jest, że starannie pielęgnujemy futro naszego kota. Zatem dbamy o to, aby jednocześnie zapewnić mu pod każdym względem zrównoważoną, a zarazem pełnowartościową dietę. Jednak co tak naprawdę z jego zębami? Faktem jest, iż to właśnie o nich w większości przypadków  zapominamy, a tego konsekwencją stały się zaniedbania, które jednocześnie mogą być dość poważne. Zadajmy sobie więc pytanie, po co myć naszemu kotkowi zęby? Wskazuje się, że owa higiena jamy ustnej kotka to bardzo ważna sprawa. Dlaczego? Bowiem odkładająca się u niego płytka nazębna z pewnym czasem przekształca się w swoisty kamień. Podkreśla się, że jego obecność może również prowadzić do powstania licznych stanów zapalnych dziąseł kotka. Skutkuje to tym, że dziąsła krwawią, a co za tym idzie każdy kęs sprawia ogromny ból, nic dziwnego, iż nasz pupil traci bez wątpienia apetyt, a skutkuje to tym, iż przeradza się później w utratę zdrowia. Poza tym nieleczona paradontoza prowadzi również nawet do wypadania tychże  zębów. Zatem omówmy teraz aspekt … szczoteczki do zębów dla naszego kota.  Wskazuje się, że zabieg mycia ,,kocich zębów” jest bardzo dużym wyzwaniem dla danego właściciela.

Poza tym zdecydowana większość naszych mruczków poddaje się z dużymi oporami, a niektóre nawet uciekają w popłochu na widok opisywanej szczoteczki. W związku z czym do codziennego czyszczenia zębów musimy się przyzwyczajać, ponieważ kocięta zaczynają od oswajania z ową szczoteczką  oraz z procesem manewrowania z nią w pyszczku. Kolejne pytanie jakie się rodzi to jest, jaką tak naprawdę należy wybrać szczoteczkę. Specjaliści wskazują, że standardowa szczoteczka do zębów może posiadać zbyt dużą główkę. Powinniśmy zdecydować się zatem na taką jaką używają dzieci. idealnym rozwiązaniem jest specjalna szczoteczka dla psów oraz kotów. Wskazuje się, że natomiast w  sklepach ,,zoologicznych” bez problemu znajdziemy nakładane na palec szczoteczki oraz materiałowe czyściki. W momencie, gdy nie planujemy jednak zakupu takiego gadżetu bez wątpienia sprawdzi się owinięty wokół palca tak zwany jałowy gazik. Podstawową kwestią podczas tego ,,zabiegu” jest stosowanie pasty przeznaczonej dla psów bądź kotów. 

Podsumowując odkładająca się u niego płytka nazębna z pewnym czasem przekształca się w swoisty kamień. Podkreśla się, że jego obecność może również prowadzić do powstania licznych stanów zapalnych dziąseł kotka. Skutkuje to tym, że dziąsła krwawią, a co za tym idzie każdy kęs sprawia ogromny ból, nic dziwnego, iż nasz pupil traci bez wątpienia apetyt, a skutkuje to tym, iż przeradza się później w utratę zdrowia.