Trening psa - czy dorosłego psa można wytresować

Golden Retriever - pies przede wszystkim kojarzony ze słodkimi zdjęciami z dziećmi i kinem rodzinnym. Najlepiej  czuje się w dużym skupisku rodzinnym, wobec wszelkich dzieci  emanuje dużą cierpliwością  i łagodnością. Potrafi nawet nie reagować na dosiadanie przez  maluchów na swoim tułowiu  i ciągnięcie  za uszy aż do granic (ale to nie  oznacza w każdym  że można zawsze na to pozwalać). Jeśli  Golden ma  dość dzieci ich  " słodkich tortur” przeważnie i najczęściej  próbuje ewakuować się  w ciche, spokojne  miejsce z dala od wszystkich. Golden jest też dobry jako towarzysz  szaleństwa na świeżym powietrzu, w lesie  - uwielbia biegać, grać jakoś po swojemu w piłkę , łapać rzucane patyki czy nawet pływać z dziećmi w jeziorze. Ze względu na swój  do bólu kochany  charakter i zbyt ufne czasami  podejście do innych ludzi   pies ten nie będzie nigdy  nianią małych, bawiących się  grzecznie  dzieci, z chęcią poszedłby za obcym.  Zanim zdecydujemy się na adopcję czy kupno psa rasy golden, powinniśmy przemyśleć ile wynosi wiek naszego dziecka. Goldeny należą do dużych ras psów i nawet przypadkowo mogą zrobić krzywdę  małemu dziecku (szczenięta goldenów od urodzenia są dość masywne). Z tego względu lepiej zainteresować się tą rasą psa  gdy dziecko podrośnie i będzie miało już w pełni skoordynowane ruchy. Zdecydowanie należę do tych ludzi, którzy uważają  że każde dziecko powinno wychować się ze  zwierzątkiem. Już dawno udowodniono przecież, że wychowanie i najmniejsza nawet opieka  nad czworonożnym czy puchatym czy nawet malutkim  pupilem rodziny nauczyć  jest w stanie nasze pociechy systematyczności i rozwija w nich chęć pomocy innym oraz inne pozytywne cechy.

 Idealnym towarzyszem więc dla naszych kochanych dzieci może być  pies. Powinniśmy mieć jednak świadomość tego, że nie każda rasa psa jest dla dzieci odpowiednia. Odpowiedni charakter. Jakże często, kupując cokolwiek- nawet w sklepie,  kierujemy się tylko wyglądem zewnętrznym. Podobnie jest z psami. Ale musi być  to całkowicie mniej ważna sprawa. Rozumiem, że naszym celem i marzeniem jest posiadaniem najpiękniejszego psa w okolicy, tylko tego który się nam  się najbardziej podoba. Aczkolwiek jeśli jako jedyne kryterium   stosujemy urodę a nie charakter i możliwości psa  możemy się zasmucić i rozczarować już zaraz po jego kupnie  a psiak, który miał być ulubieńcem  i stać się naszym domowym  pupilem, jest jedynie źródłem wydawania pieniędzy i kłopotów z wychowaniem.  Psy, oczywiście tak  jak my- ludzie, wyróżniają się różnymi wersjami charakterów i różnicą temperamentów. Dotyczy jednak to wszystko nie tylko pojedynczych przypadków i  osobników. Każda z odmian i ras psów posiada pewne genetyczne i odziedziczone już  predyspozycje pod niektórymi względami charakteru. Zupełnie inaczej zachowywać się mogą malutkie i bezbronne  teriery, a inny temperament mają psy obronne  czy  psy gończe. Nie wolno nam  ignorować psiego charakteru. Opieka i wychowanie niektórych ras wymaga od ich panów i właścicieli  dużej wiedzy z psiej psychologii i psychiatrii  oraz dużej  umiejętności, a jeśli ich nie mamy, nawet na minimalnym poziomie  po prostu z wychowaniem przyszłego  pupila może sobie nie dać  rady. Szczególną uwagę na zachowanie i temperamentność  czworonoga musimy patrzeć i nad nią myśleć  wtedy,  gdy mamy w domu malutkiego szkraba. 

Podsumowując Golden jest też dobry jako towarzysz  szaleństwa na świeżym powietrzu, w lesie  - uwielbia biegać, grać jakoś po swojemu w piłkę , łapać rzucane patyki czy nawet pływać z dziećmi w jeziorze. Ze względu na swój  do bólu kochany  charakter i zbyt ufne czasami  podejście do innych ludzi   pies ten nie będzie nigdy  nianią małych, bawiących się  grzecznie  dzieci, z chęcią poszedłby za obcym.  Zanim zdecydujemy się na adopcję czy kupno psa rasy golden, powinniśmy przemyśleć ile wynosi wiek naszego dziecka.