Trening psa - czy dorosłego psa można wytresować

Golden Retriever - pies przede wszystkim kojarzony ze słodkimi zdjęciami z dziećmi i kinem rodzinnym. Najlepiej  czuje się w dużym skupisku rodzinnym, wobec wszelkich dzieci  emanuje dużą cierpliwością  i łagodnością. Potrafi nawet nie reagować na dosiadanie przez  maluchów na swoim tułowiu  i ciągnięcie  za uszy aż do granic (ale to nie  oznacza w każdym  że można zawsze na to pozwalać). Jeśli  Golden ma  dość dzieci ich  " słodkich tortur” przeważnie i najczęściej  próbuje ewakuować się  w ciche, spokojne  miejsce z dala od wszystkich. Golden jest też dobry jako towarzysz  szaleństwa na świeżym powietrzu, w lesie  - uwielbia biegać, grać jakoś po swojemu w piłkę , łapać rzucane patyki czy nawet pływać z dziećmi w jeziorze. Ze względu na swój  do bólu kochany  charakter i zbyt ufne czasami  podejście do innych ludzi   pies ten nie będzie nigdy  nianią małych, bawiących się  grzecznie  dzieci, z chęcią poszedłby za obcym.  Zanim zdecydujemy się na adopcję czy kupno psa rasy golden, powinniśmy przemyśleć ile wynosi wiek naszego dziecka. Goldeny należą do dużych ras psów i nawet przypadkowo mogą zrobić krzywdę  małemu dziecku (szczenięta goldenów od urodzenia są dość masywne). Z tego względu lepiej zainteresować się tą rasą psa  gdy dziecko podrośnie i będzie miało już w pełni skoordynowane ruchy. Zdecydowanie należę do tych ludzi, którzy uważają  że każde dziecko powinno wychować się ze  zwierzątkiem. Już dawno udowodniono przecież, że wychowanie i najmniejsza nawet opieka  nad czworonożnym czy puchatym czy nawet malutkim  pupilem rodziny nauczyć  jest w stanie nasze pociechy systematyczności i rozwija w nich chęć pomocy innym oraz inne pozytywne cechy.

Czytaj również: Jak oduczyć psa sikania w domu? 

 Idealnym towarzyszem więc dla naszych kochanych dzieci może być  pies. Powinniśmy mieć jednak świadomość tego, że nie każda rasa psa jest dla dzieci odpowiednia. Odpowiedni charakter. Jakże często, kupując cokolwiek- nawet w sklepie,  kierujemy się tylko wyglądem zewnętrznym. Podobnie jest z psami. Ale musi być  to całkowicie mniej ważna sprawa. Rozumiem, że naszym celem i marzeniem jest posiadaniem najpiękniejszego psa w okolicy, tylko tego który się nam  się najbardziej podoba. Aczkolwiek jeśli jako jedyne kryterium   stosujemy urodę a nie charakter i możliwości psa  możemy się zasmucić i rozczarować już zaraz po jego kupnie  a psiak, który miał być ulubieńcem  i stać się naszym domowym  pupilem, jest jedynie źródłem wydawania pieniędzy i kłopotów z wychowaniem.  Psy, oczywiście tak  jak my- ludzie, wyróżniają się różnymi wersjami charakterów i różnicą temperamentów. Dotyczy jednak to wszystko nie tylko pojedynczych przypadków i  osobników. Każda z odmian i ras psów posiada pewne genetyczne i odziedziczone już  predyspozycje pod niektórymi względami charakteru. Zupełnie inaczej zachowywać się mogą malutkie i bezbronne  teriery, a inny temperament mają psy obronne  czy  psy gończe. Nie wolno nam  ignorować psiego charakteru. Opieka i wychowanie niektórych ras wymaga od ich panów i właścicieli  dużej wiedzy z psiej psychologii i psychiatrii  oraz dużej  umiejętności, a jeśli ich nie mamy, nawet na minimalnym poziomie  po prostu z wychowaniem przyszłego  pupila może sobie nie dać  rady. Szczególną uwagę na zachowanie i temperamentność  czworonoga musimy patrzeć i nad nią myśleć  wtedy,  gdy mamy w domu malutkiego szkraba. 

Podsumowując Golden Retriever jest też dobry jako towarzysz  szaleństwa na świeżym powietrzu, w lesie  - uwielbia biegać, grać jakoś po swojemu w piłkę , łapać rzucane patyki czy nawet pływać z dziećmi w jeziorze. Ze względu na swój  do bólu kochany  charakter i zbyt ufne czasami  podejście do innych ludzi   pies ten nie będzie nigdy  nianią małych, bawiących się  grzecznie  dzieci, z chęcią poszedłby za obcym.  Zanim zdecydujemy się na adopcję czy kupno psa rasy golden, powinniśmy przemyśleć ile wynosi wiek naszego dziecka.