W jakie akcesoria wyposażyć się zanim kupi się psa?

Do tej pory mowa była o miotach psów rasowych i znanych jednak najzwyklejsze szczeniaki kundelków też mogą być  wspaniałymi braćmi w dziecięcych zabawach. Schroniska w różnych miast są pełne mądrych zwierząt, które z walącym sercem i nie gasnącą nadzieją czekają  na swojego  oddanego i ukochanego opiekuna. Jeśli decyzja zapadła już na takiego psa, to moja intuicja podpowiada, że najlepsze będzie zaadoptowanie osobników już dorosłych. Liczne akcesoria powinniśmy zakupić od maleńkości psa. Napewno zalicza się do nich legowiska, gryzaki oraz piłeczki zróżnicowanej wielkości. Należy również pamiętać, iż nie wszystkie psy lubią ,,piszczałki. Taki dorosły i dojrzały pies posiada już ukształtowaną i niezmienną  osobowość i charakter wiemy już więc prawie wszystko czego możemy się właśnie po nim  spodziewać. Właściciele i wolontariusze w schronisku cierpliwie i zawsze chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania o charakter swoich podopiecznych  i pomogą w dobry sposób wybrać  tego, który najbardziej się przy nas odnajdzie.

Długo już piszę na temat psich charakterów w tym artykule ale jednak to właśnie on  ma decydujące  znaczenie, gdy u nas w domu  są malutkie dzieci. Niemniej jednak jeszcze kilka akapitów  chciałbym poświęcić jeszcze w temacie wielkości psiaka.  Jako towarzysza zabaw i życia  dla naszego małego dziecka, poleciłbym z całą swoją odpowiedzialnością i wiedzą w tym temacie  dużego psa. Im większa rasa czworonoga  tym lepiej dla dziecka. A dlaczego? Sprawa jest bardzo prosta, choć trudna do zrozumienia.

Wszystkie małe dzieci nie zawsze rozumieją, że z psem trzeba  obchodzić się czasami z wyczuciem i delikatnością, że  zwierzę lubi być przytulane. Jest właśnie zupełnie inaczej. Dzieciakom niemal zawsze w przypływie adrenaliny podczas zabawy zdarza się pociągnąć z całej siły  psa za sierść i ogon lub nieco nazbyt natarczywie przytuli, by pokazać jak bardzo swoich uczuciami  go darzy. A duże psy są praktycznie niemal można powiedzieć  „dzieciooporne i  nawet ciąganie za sierść, dosiadanie czy  najgorętsze uściski nie robią na nich żadnego wrażenia( niektóre to nawet lubią) czego generalnie nie można powiedzieć o malutkich rasach, które od razu się irytują. Jak w każdym wypadku nie jest to oczywiście standard i reguła, jednak niezbyt przemyślane gorące pieszczoty nieświadomych tego wszystkiego dzieci  mogą ich doprowadzić do irytacji albo bólu, co może zakończyć  się ugryzieniem czy kłapnięciem zębami i ogromnym płaczem u dzieci. Zazwyczaj w artykułach w temacie „ jaki pies dla dziecka” bierze się pod rozwagę  jedynie jedną stronę medalu- nasze dzieci. Utarło się, że  pies odpowiedni dla naszych  dzieci  to pies, który nie zrobi krzywdy dziecku, ani nie będzie chciał go atakować.  Ja chciałabym jednakże oprócz potrzeb naszych i naszych dzieci  uwzględnić również potrzeby spychanego na dalszy plan czworonoga. Moim zdaniem pies najbardziej idealny do domu gdzie jest  dziecko to taki rodzaj psa, który będzie w nim najszczęśliwszy oraz  zrelaksowany i kochany dzięki czemu również bezpieczny. Jest w mojej opinii kilka rzeczy, które powinny być rozważone przez każdego człowieka, który  chce wejść w posiadanie  psa ale w domu ma lub będzie miał małe dziecko.

Podsumowując schroniska w różnych miast są pełne mądrych zwierząt, które z walącym sercem i nie gasnącą nadzieją czekają  na swojego  oddanego i ukochanego opiekuna. Jeśli decyzja zapadła już na takiego psa, to moja intuicja podpowiada, że najlepsze będzie zaadoptowanie osobników już dorosłych.

Liczne akcesoria powinniśmy zakupić od maleńkości psa. Napewno zalicza się do nich legowiska, gryzaki oraz piłeczki zróżnicowanej wielkości.